Startups med hurtigst voksende omsætning
Omsætning, overskud og antal ansatte, som startups har oplyst til SEC ved kapitalrejsning via Regulation Crowdfunding (Form C). 1.207 virksomheder, opdateret 15. okt. 2026.
$350K−11%
$13.6M−11%
$480K−11%
$1.3M−11%
Voiced Media
Sunny Isles Beach, FL · Grundlagt i 2012
Omsætning: $1.3MNettoresultat: −$62.8KAnsatte: 1
$5.1M−11%
Waffles, INCaffeinated Co.
Beaver, PA · Grundlagt i 2010
Omsætning: $5.1MNettoresultat: −$174KAnsatte: 75
$327K−12%
$467K−12%
$1.34M−12%
$7.76M−12%
X POT Rowland Heights
Rowland Heights, CA · Grundlagt i 2021
Omsætning: $7.76MNettoresultat: $298KAnsatte: 75
$22.5M−12%
$10.9M−12%
Indian Peaks Brewing Company
Longmont, CO · Grundlagt i 1993
Omsætning: $10.9MNettoresultat: −$1.28MAnsatte: 52
$474K−12%
$5.38M−12%
$559K−12%
$755K−12%
Gemini Wine & Spirits
San Francisco, CA · Grundlagt i 2018
Omsætning: $755KNettoresultat: −$79.8KAnsatte: 3
$336K−12%
$489K−12%
$922K−13%
$466K−13%
$47.2M−13%
$959K−13%
$12.7M−13%
$2.44M−13%
$26.8M−13%
$4.07M−13%
Grow Source Technologies
San Diego, CA · Grundlagt i 2023
Omsætning: $4.07MNettoresultat: −$3.5MAnsatte: 12
$1.12M−13%
$4.78M−13%
$2.01M−13%
$3.11M−14%
$1.36M−14%
Bowigens Beer Company
Casselberry, FL · Grundlagt i 2024
Omsætning: $1.36MNettoresultat: −$43.1KAnsatte: 11
$1.08M−14%
Finelines Design Studio
Dallas, TX · Grundlagt i 2011
Omsætning: $1.08MNettoresultat: −$73.5KAnsatte: 1
$948K−14%
$319K−14%
$1.37M−14%
$290K−14%
$4.42M−14%
HC Anderson Roofing Company
Rockton, IL · Grundlagt i 1998
Omsætning: $4.42MNettoresultat: $292KAnsatte: 25
$301K−14%
Mezzaluna Wood Fired Pizza
West Grove, PA · Grundlagt i 2020
Omsætning: $301KNettoresultat: $43.3KAnsatte: 5
$278K−14%
SeaRasa Innovations
San Francisco, CA · Grundlagt i 2021
Omsætning: $278KNettoresultat: −$873KAnsatte: 4
$1.49M−14%
Evolution Nutrition
Solana Beach, CA · Grundlagt i 2009
Omsætning: $1.49MNettoresultat: −$776KAnsatte: 5
$1.18M−15%
$600K−15%
$911K−15%
$3.71M−15%
$260K−15%
Cytonics
Jupiter, FL · Grundlagt i 2006
Omsætning: $260KNettoresultat: −$8.59MAnsatte: 1Rejser op til $5M
$1.01M−15%
$3.07M−15%
$813K−15%
$300K−16%
$1.97M−16%
$1.04M−16%
TibaRay
Fremont, CA · Grundlagt i 2014
Omsætning: $1.04MNettoresultat: −$4.85MAnsatte: 12Rejser op til $5M